ارزان شد! نیتروکل نمایش بزرگتر

نیتروکل

Swiss Grow

محصول جدید

28 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

اطلاعات بیشتر

نیتروکل دارای کلسیم، منیزیم، نیتروژن(نیتریک) و مولیبدن می باشد. این محصول یک کمپلکس مخصوص جهت محلولپاشی می باشد که به سرعت  و کاملا قابل جذب توسط گیاهان است. به خاطر نیتریکی بودن نیتروژن آن، عناصر به سرعت به داخل بافت های گیاه درست همانند ریشه نفوذ کرده و منتقل می شوند و به سرعت به داخل برگ ها و میوه ها انتقال داده می شوند. نیتروکل داخل گیاه به صورت سرم گسترش پیدا کرده که این بدین معنی می باشد که به حرکت آب و مواد غذایی داخل آوندهای گیاهی (چوبی و آبکش) شتاب می بخشد. نتیجه این عمل کاهش تاثیر استرس ها به مینیمم میزان خود می باشد به خصوص در دوره های رشد در زمان های گرم سال (خیار، گوجه فرنگی، بادمجان، انگور، درختان میوه، کنگرفرنگی، توت فرنگی و غیره). یا در شرایط نامساعد (دماهای بالا، استرس کم آبی و رطوبتی) که می تواند اثرات منفی بر روی گل ها و میوه ها داشته باشد (ریزش میوه، رنگ میوه، ترک خوردگی و غیره) همچنین ممکن است کمبود کلسیم به خاطر آبیاری، نوع خاک و میزان بالای EC رخ می دهد.

به خصوص در گلخانه های شیشه ای به دلیل رطوبت به نسبت پایین تر، کمبود کلسیم و منیزم در بادنجان، گوجه فرنگی و خیار وجود دارد. دقیقا در یک چنین شرایطی نیتروکل از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کند. نیتروکل باعث تقویت سبزینگی بخش های سبز گیاه و تولید میوه هایی با رنگ شفاف تر می شود.

نیتروکل باعث کاهش pH می شود که  نتیجه آن جذب و فعالیت بیشتر عوامل نگهدارنده گیاه می باشد.

نیتروکل مقاومت به گونه های بوتریس و اسکلروتینیا افزایش می دهد. بعد از ورود نیتروکل به درون گیاه فتوسنتز تسریع  شده و pH را تنظیم و متابولیسم را فعال می نماید. کلسیم، منیزیم و مولیبدن اهمیت بسیاری در واکنش های شیمیایی و بیوشیمیای و فعالیت های بیولوژیکی دارند. کمبود این عناصر مانع نمو شده و تولید کلروفیل کاهش پیدا کرده و لکه های نکروز بر روی بافت ها ظاهر می شوند از این رو ظهور پوسیدگی بر روی میوه وکاهش کیفیت وعملکرد اجتناب ناپذیر خواهد بود. نیتروکل گیاهان را در مقابل این خطرات مقاوم می سازد. به دلیل میزان بالای مولیبدن و همینطور میزان پایین pH ، نیتروژن، منیزیوم و کلسیم به خوبی توسط گیاه جذب شده و تمامی مشکلات فیزیولوژیکی بر طرف می شوند. نیتروکل دارای نیتریک اسید می باشد که دارای قابلیت بالایی جهت نفوذ به درون گیاه بوده و عناصر را به خوبی ریشه از طریق برگ ها و بدنه گیاه به درون گیاه حمل می کند.

به طور کلی نیتروکل باعث می شود گیاهان مقاومت بیشتری نسبت به بیماری ها پیدا نمایند و رشد و نمو آن ها شتاب پیدا کند.

"نیتروکل با فرمولاسیون ویژه خود دارای کلسیم و منیزیم به صورت محلول و تثبیت شده می باشد بدون آن که رسوب داشته باشد با وجود آن که این دو عنصر دارای خاصیت آنتاگونیستی با یکدیگر می باشند."

روش و میزان مصرف:

در روش محلول پاش میزان مصرف ها  در 100 لیتر آب می باشد.

گوجه فرنگی: مصرف 3- 4 مرتبه در طول دوره رشد. گلخانه: 250 - 300 سی سی.

فضای باز: 400 - 500 سی سی.

فلفل و بادنجان:  مصرف 2 مرتبه ( بعد از میوه دهی و زمان میوه با اندازه 5 - 8 سانتی متر).

گلخانه: 250 - 300 سی سی فضای باز: 400 - 500 سی سی

توت فرنگی: بعد از میوه دهی 2-3 مرتبه هر 8- 10 روز.

گلخانه: 250 - 300 سی سی،  فضای باز: 400 - 500 سی سی.

خربزه، طالبی، ملون ها: مصرف اول زمانی که میوه به سایز تخم مرغ رسیده باشد: 1 - 1/5 لیتر در 100 لیتر آب. مصرف دوم و سوم هر 8 - 12 روز 2 لیتر در 100 لیتر آب.

هندوانه: زمانی که قطر میوه حدود 10 - 12 سانتی متر رسید هر 8 - 10 روز با تکرار 2 - 3 مرتبه به میزان 400 - 500  سی سی مصرف گردد.

کلم: از سه تا چهار برگی هر 10 - 15 روز با تکرار 2 - 3 مرتبه به میزان 300 - 400 سی سی

کاهو: اولین مصرف 7 - 8 روز بعد از انتقال نشا به میزان 250 - 300 سی سی، دومین مصرف 7 - 8 روز بعد 400 - 500 سی سی، سومین مصرف 7 - 8 روز قبل از برداشت به میزان 700 - 800 سی سی.

مرکبات: زمانی که سایز میوه ها به اندازه فندق رسید 250 - 300 سی سی هر هفته با تکرار 2 - 3 مرتبه

انگور: بعد از میوه دهی 250 سی سی هر 8 - 10 روز و با تکرار 4 - 5 مرتبه

قابلیت ترکیب: این محصول با تمام سموم و کود های کشاورزی قابلیت اختلاط دارد اما توصیه می شود در اندازه کوچک مورد آزمایش قرار گیرد.

نیتروژن(نیتریک): 9 %     کلسیم : 10 %  منیزیم : 5 %      مولیبدن : 0/07 %       pH: 3/5 - 3